دستگاه جوشکاری لیزر فایبر دستی

دستگاه جوشکاری لیزر فایبر دستی

جوش لیزری فلزات

جوش لیزری فلزات

جوشکاری سنتی یک روش جوشکاری زمان بر و دو دستی است که به اپراتور مجرب و ماهر نیاز دارد. همچنین ممکن است گرمای شدید ایجاد کند که مواد نازک را تغییر شکل می دهد و پوشش بصری ضعیفی ایجاد می کند. هنگام جوشکاری  فلزاتی مانند مس چالش برانگیز بوده و هنگام جوشکاری فلزات با ضخامت های متفاوت محدود می شود.تعدد چالش های جوشکاری و عیب و ایراد های ناشی از جوشکاری غلط و همچنین پیشرفت روزافزون صنایع، باعث شد تا نسل جدید دستگاه جوشکاری طراحی و به بازار معرفی گردد.از آنجایی که قبلا تکنولوژی لیزر در دستگاه های برش لیزر فایبر کارایی خودش را ثابت کرده بود،  استفاده از تکنولوژی معروف و محبوب لیزر منجر به ساخت دستگاه جوشکاری لیزر فایبر دستی شد. در این مقاله این دستگاه را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

مشخصات دستگاه جوشکاری لیزر فایبر دستی

سرعت : تا ۴ برابر سریعتر از جوشکاری سنتی

همه کاره : قابلیت جوشکاری طیف گسترده ای از مواد تا عمق ۱/۴ اینچ (۶.۳۵ میلی متر)

کاربرد آسان: دارای تنظیمات از پیش تنظیم شده و آماده به کار

کارآمد : نتایج با کیفیت بالا و قابل تکرار

انعطاف پذیری بالا : برنامه های کاربردی ساده و چالش برانگیز

 

 

 

از جوشکاری لیزر فایبر میتوان  برای طیف وسیعی از مواد و متریال استفاده کرد . این فرآیند به هدف ایجاد یک اتصال قوی و دائمی بین دو نوع متریال مختلف با استفاده از پرتویی از نور با شدت بالا که در یک نقطه متمرکز میشود، انجام می شود.هدف از انجام این فرآیند ذوب فیزیکی دو ماده در کنار هم است تا پیوندی مستحکم از آن ها ایجاد کند.جوشکاری لیزر فایبر میتواند بسیاری از روش های جوشکاری سنتی را با مزایای بسیاری جایگزین کند که میتواند منجر به کاهش هزینه، بهبود راندمان و کیفیت بهتر شود.

از دستگاه های جوش لیزر فایبر جهت اتصال و جوش دادن متریالی همچون تیتانیوم، نیکل، قلع، روی، مس، آلومینیوم، کرم، نیوبیوم، طلا، نقره و انواع مختلفی از فلزات استفاده نمود. همچنین از این دستگاه میتوان برای اتصال و جوش دادن دو نوع فلز مختلف همچون مس، نیکل، تیتانیوم، برنج، فولاد کم کربن نیز استفاده کرد.

الگو های قابل تنظیم برای دستگاه جوشکاری لیزر فایبر دستی

الگو های قابل تنظیم برای دستگاه جوشکاری لیزر فایبر دستی

  • انتخاب ساده از تنظیمات الگو های از پیش تعیین شده جوشکاری با کیفیت بالا را تضمین می کند
  • اپراتورها می‌توانند فوراً بین الگوهای از پیش‌تنظیم شده سوئیچ کنند تا چندین ترکیب ضخامت مواد را پردازش کنند
  • اپراتورهای با تجربه می توانند تنظیمات از پیش تعیین شده را سفارشی کنند و برای استفاده در آینده ذخیره کنند . همچنین می توانند توسط اپراتورهای تازه کار برای ایجاد نتایج مشابه استفاده شوند.
  • اپراتورهای تازه کار به آموزش کمتری نیاز دارند که ضمن حفظ کیفیت، افزایش بهره وری و کاهش ضایعات، هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد.
  • طراحی ارگونومیک استفاده از این دستگاه را کارامد تر میکند
  • سنسورهای ایمنی، یک جوشکاری ایمن را تضمین میکند
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.